Lepszy od najdroższych prepartów witaminowych - pyłek pszczeli 🐝

Nawet najlepsze i najdroższe preparaty witaminowe nie mogą się z nim równać! Mowa o pyłku pszczelim 🐝 Niezwykłe jest to, ile zawiera witamin i minerałów. Pyłek jest tym co zbiorą pszczoły z kwitnących roślin. Jest ich podstawowym pokarmem dzięki któremu mogą przetrwać zimę. Pszczelarze muszą podkradać go zatem bardzo oszczędnie🐝

Istnieją dowody, że wspomaga leczenie cukrzycy, poprawia koncentrację i pamięć, a także wzrok. Regeneruje wątrobę, reguluje trawienie. Ma działanie antybiotyczne, przeciwzapalne, przeciwgrzybiczne, przeciwstarzeniowo! 🐝 Podobno pomaga przy niedorozwoju umysłowym i innych problemach rozwojowych dzieci. Chroni przed promieniowaniem i chorobami nowotworowymi!

Jeśli co roku macie katar sienny to warto na minimum 6 tygodni przed tym zacząć go regularnie spożywać (przed okresem pylenia i w czasie jego trwania).

WAŻNE, aby przed spożyciem zrobić test na alergię – nie każdy może go jeść. Unikać go muszą osoby uczulone na pyłek, z uszkodzeniami nerek i skłonnością do zaburzeń żołądkowo jelitowych.

Optimum dziennego spożycia to 6g – 20g. Zebranie 6gramowej dawki zajmuje pszczole miesiąc, zakładając że pracuje 8 godzin dziennie🐝 Bardziej przyswajalny jest rozdrobniony🥰

Można dodawać go jako dodatek do ugotowanej owsianki, do jogurtu, musli, itp.

Blog Malcinga