Poradnik przed sesją!

Fotografia Poznań

Aby dobrze wyjść na zdjęciach potrzebnych jest kilka rzeczy. 

Koniecznie przeczytaj moje porady. 

Dobra ORGANIZACJA to podstawa!

Na Sesję Kobiecą/Sensualną najlepiej gdybyś przyjechała sama. Dodatkowe osoby mogą wprowadzać zamęt, rozpraszać Cię lub zawstydzać.

Podobnie z Sesją Męską – najlepiej bądź sam, bez osób postronnych.

Wyjątkiem są Sesje Ciążowe lub Rodzinne z małymi dziećmi – dodatkowe wsparcie na pewno się przyda.

WSKAZÓWKI:

Ważne jest, aby się wyspać, być zrelaksowanym (nie spożywaj dzień wcześniej alkoholu, który może powodować niewielkie opuchnięcie na twarzy i ciele)

Ważne jest, aby przed Sesją być najedzonym (nie obficie) oraz zabrać ze sobą lekkie przekąski i wodę.

Na Sesję przeznacz kilka godzin, nigdy nie wiadomo czy Sesja się nie przedłuży. Dlatego lepiej nie umawiaj się z nikim po Sesji, taka walka z czasem może być dla Nas wszystkich stresująca.

Jeśli nie wybrałaś do Sesji usługi Makijażystki/Fryzjerki to koniecznie zabierz ze sobą podstawowe kosmetyki do makijażu, które używasz na codzień. Najlepiej zabierz lekki podkład, róż, korektor na niedoskonałości oraz pod oczy, lekki rozświetlacz, kredkę do oczu, tusz, szminki, błyszczyki które chciałabyś użyć do Sesji.

Do Sesji Plenerowych na Wiosnę, Lato i Jesień polecam spray na kleszcze lub komary.

BARDZO WAŻNE JEST, ABY BYĆ WYPOCZĘTYM, ABYŚMY MOGLI OSIĄGNĄĆ POŻĄDANY PRZEZ CIEBIE EFEKT SESJI.

Nie musisz się martwić, że nie umiesz pozować. Będę tam po to, aby Ci pomóc, powiedzieć gdzie masz patrzeć, jak się ustawić. 

WYGLĄD:

Parę dni przed Sesją nie rób żadnych peelingów z kwasami, itp.

Nie korzystaj z solarium na tydzień przed Sesją.

Jeśli masz odrosty na włosach, to zaplanuj wcześniej wizytę u fryzjera (to wszystko przekłada się na efekt końcowy naszej Sesji)

Dzień przed Sesją pomaluj paznokcie delikatnym lakierem, usuń skórki, nawilż dłonie lub po prostu idź zrobić Manicure. Lakier do paznokci najlepiej aby był jednolity, pastelowy lub francuski manicure.

Przed Sesją SENSUALNĄ – pamiętaj o depilacji miejsc, które będą widoczne na zdjęciach. Nie rób depilacji w dniu Sesji – to może spowodować podrażnienia. 

MAKIJAŻ:

Najlepiej wybrać usługę profesjonalnej Makijażystki. To ona wie jak Cię umalować kolorystycznie do Sesji Zdjęciowej – zapewni Ci trwały makijaż oraz użyje odpowiednich kosmetyków dla Twojej cery. 

Pamiętaj o nawilżeniu skóry twarzy dzień przed Sesją.

UBRANIA:

Sesja Zdjęciowa ma pokazać Ciebie w Centrum. Dlatego nie zabieraj ze sobą ubrań z napisami, kropkami, prążkami, emblematami oraz w poprzeczne paski (zdecydowanie pogrubiają).

Bielizna powinna być bezszwowa, gładka, bez guzików, wstążek.

Ubrania powinny być wyprasowane.

Wszystko omówimy przed Sesją, skonsultujemy jakie ubrania masz ze sobą zabrać.

SESJA SENSUALNA – zabierz bieliznę, w której czujesz się najlepiej. Jeśli będziesz pozować boso, to wcześniej zrób peeling stóp oraz pedicure. 

Pamiętaj o zabraniu butów na obcasach (wcześniej wyczyść podeszwę od butów).

 

Zabierz ze sobą rekwizyty, które chcesz pokazać na zdjęciach i które pasują do klimatu Twojej Sesji.

 

Fotografia Portretowa