Czy istnieje niebieskie jedzenie ?

Niebieskie jedzenie to zazwyczaj efekt barwników spożywczych dodawanych do potraw, na przykład do ciast czy lodów. Niebieski kolor jest mniej powszechny w naturalnych produktach spożywczych, więc często używa się sztucznych barwników spożywczych.

Niebieskie Jedzenie

Zdrowa Niebieska Spirulina

Tak, niebieska spirulina to naturalny barwnik spożywczy pochodzący z niebiesko-zielonych alg. Dodaje się ją do różnych potraw, napojów czy deserów, nadając im intensywny niebieski kolor. Ponadto, spirulina jest bogatym źródłem białka i innych składników odżywczych.

Klitoria

Klitoria to roślina, a konkretnie gatunek rośliny z rodziny bobowatych (Fabaceae). Jednym z gatunków z tej rodziny jest Clitoria ternatea, znana również jako „kwiat motyla” lub „kwiat błękitny”. Kwiaty tego gatunku są charakteryzowane intensywnym niebieskim kolorem. Roślina ta jest czasem używana w kuchni, a także w ziołolecznictwie.

Przeczytaj więcej w Czasopiśmie Mistrz Branży, gdzie w artykule zostało opublikowane jedno z moich zdjęć.

Klitoria

Najzdrowszym barwnikiem żywności w kolorze niebieskim uważam niebieską spiruliny. 

Niestety cena jej nie jest niska ze względu na dostępność, ale warto wypróbować ją jako dodatek, barwnik do jedzenia.

Niebieski kolor na zdjęciach kulinarnych

Kolor niebieski jest wszechobecny i wielozadaniowy, mający wiele zastosowań i znaczeń w różnych dziedzinach życia.


Niebieskie Jedzenie
Niebieskie Jedzenie
Niebieskie Jedzenie
Niebieskie Jedzenie

Na zdjęciach kulinarnych możesz zastosować kompozycje monochromatyczną (patrz zdjęcie donutów) lub wykorzystać niebieskie Tło lub Tło w odcieniach niebieskiego dla uzyskania ciekawych efektów. 

Musze wspomnieć, że kolor niebieski kojarzy nam się ze spokojem, relaksem oraz wzbudza zaufanie (patrz logo Facebook).

Dlatego kolor niebieski w formie Tła Fotograficznego lub potrawa niebieska zawsze będą przyjemne dla oka widza. To może naprawdę przyciągnąć wzrok i zainteresować na dłuższy czas. 

Kolory są niezbędne w naszym życiu, poprawiają nam nastrój i samopoczucie, korzystajmy z nich, aby wszystko było ciekawsze i piękniejsze.

Kolory a Tła Fotograficzne

Jeśli fotografujesz jedzenie lub produkty to zajrzyj do ciekawego, kolorowego i wysokiej jakości Świata Teł Fotograficznych Ręcznie Malowanych i Winylowych. Znajdź to czego potrzebujesz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *